notka

ZDJĘCIA NA TYM BLOGU OBJĘTE SĄ PRAWEM AUTORSKIM I ZABRANIA SIĘ ICH KOPIOWANIA ORAZ PUBLIKOWANIA BEZ WIEDZY AUTORA POD GROŹBĄ KARY

:)

Witam wszystkich stałych i nowych czytelników :)

Amelka

Kasia

wtorek, 24 stycznia 2012

Uwielbiam kryminały

Przyłączam się do zabawy na zaproszenie
Al
Ada to nie wypada ZASADY ZABAWY:
1. Opublikuj u siebie na blogu logo taga.
2. Napisz, kto Cię otagował.
3. Zaproś co najmniej 5 innych blogów
4. Wymień i opisz kilka swoich ulubionych seriali

Ja już zdradzam w tytule posta uwielbiam seriale kryminalne. Od wczesnej młodości, za takimi filmami przepadałam. Jako pierwszy utknął mi w pamięci Sherlock Holmes
Teraz przedstawię wybrane seriale, bo gdybym chciała wymienić wszystkie, zanudziłabym Was na smierć

1.
Mentalista (The Mentalist) 
Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.
Aktor niesamowity. Sama przyjemność oglądać go w tym serialu. Fabuła niezła


.2.
Kości/Bones/ 
Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeley'em Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są bezużyteczne. Będąca nieco na bakier ze współczesnym światem (kompletny brak obeznania z pop kulturą czy niezrozumienie cytatów filmowych i slangu) często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. W śledztwach pomagają jej przyjaciele z Jeffersonian: Angela Montenegro (Michaela Conlin), artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i hipotetycznych jej przebiegów; Zac Addy (Eric Millegan), asystent Brennan, któremu wysokie IQ przeszkadza w ukończeniu kilku doktoratów. "Wesołą gromadkę" zamyka dr Jack Hodgins (T.J. Thyne), specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych.
Akcja nieprzewidywalna. Film super.3.
Jordan
Doktor Jordan Cavanaugh (Jill Hennessy) pracuje jako patolog w klinice w Bostonie. Jest członkiem zespołu kierowanego przez głównego patologa Garreta Macy (Miguel Ferrer). Jordan często wykracza daleko poza granice swoich obowiązków służbowych, by rozwiązać zagadki kryminalne, z jakimi styka się w swojej pracy.

4.
Magia kłamstwa-  to fascynujący film kryminalny inspirowany odkryciami naukowymi psychologa, który wypracował technikę odczytywania istotnych wskazówek na podstawie obserwacji ludzkiej twarzy, ciała oraz barwy głosu. Te umiejętności okazują się być bardzo przydatne podczas prowadzenia dochodzeń w sprawach kryminalnych.
Obejrzałam dopiero dwa odcinki i już jestem w nim "zakochana"5.
Fringe  na granicy światów
Serial  opowiadający o agentce FBI Olivii Dunham (Anna Torv), która zostaje zmuszona do połączenia sił ze zinstytucjonalizowanym naukowcem,  drem Walterem Bishopem (John Noble) i jego synem, niepokornym geniuszem Peterem  Bishopem (Joshua Jackson). Tylko wspólnie mogą rozwiązać tajemnicę serii zdarzeń związanych ze zjawiskami paranormalnymi.
Serial fantasy, ale bardzo mi się podoba

6.
Anatomia prawdy
Dr Megan Hunt (Dana Delany) należy do grupy światowej sławy neurochirurgów. Niestety, wskutek obrażeń doznanych w wypadku samochodowym, musi zakończyć pracę na sali operacyjnej. Zaczyna wykorzystywać swoją wiedzę pracując jako lekarz sądowy. Do rozwiązywania zagadek kryminalnych często stosuje niekonwencjonalne metody, które nie zawsze podobają się jej przełożonym, zwłaszcza, że kobieta nie
ma pod tym względem żadnych granic… 

Film bardzo wciągający


7. 

Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) to genialny detektyw o niezrównanym intelekcie, natomiast dr Watsona (Martin Freeman) jest weteranem wojennym i genialnym lekarzem. Razem rozwiązują kryminalne zagadki w dość nietypowy sposób.
serial osadzony w czasach współczesnych.


8.
Kryminalne zagadki las Vegas
Serial przedstawia pracę detektywów działu policji zajmujących się badaniem miejsca zbrodni. Pracownicy tego działu używają najnowszych naukowo-technicznych metod, aby bez problemu rozwikłać najtrudniejsze łamigłówki. 
  Lubię również Kryminalne zagadki Nowego Jorku i Kryminalne zagadki Miami- seriale  o podobnej tematyce, rozgrywające się w różnych miastach


9.
Drużyna A
Serial opowiada o grupie najemników, byłych bohaterów wojny wietnamskiej, niesłusznie oskarżonych przez sąd wojenny (za obrabowanie banku w Hanoi - którego się dopuścili, ale z rozkazów) i ściganych przez żandarmerię wojskową. "Drużyna A" rozwiązuje sprawy kryminalne, pomagając swoim klientom w USA i na całym świecie. W skład grupy wchodzą: John "Hannibal" Smith (przywódca grupy), B.A. Baracus (mechanik - który panicznie boi się latać), Peck (podrywacz) oraz Murdock (pilot - cierpiący na zaburzenia psychiczne - grupa przy każdej akcji musi go wyrwać ze szpitala dla umysłowo chorych). Pomimo różnicy charakterów, są wspaniałymi przyjaciółmi.
Do tego serialu mam ogromny sentyment. Fajne postacie i akcja filmu świetna, choć czasami banalna.


Do zabawy zapraszam:
Katharos
Wiki 55
Ambiguous
Lesli
Żabę

10 komentarzy:

 1. Dzięki za zaproszenie do zabawy :) na pewno coś naskrobię na ten temat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A dziekuje milo mi :p

  Z tych co wymienilas to druzyna a jak dla mnie :) lubialam to :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Elu ja mam kilka pozycji takich samych. Dziekuje Ci za zaproszenie, chetnie sie pobawie! Jeszcze dzisiaj zamieszcze post.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kości są super. Ja jeszcze kiedyś uwielbiałam medium.

  OdpowiedzUsuń
 5. I oglądasz je wszystkie? Ja to góra dwa seriale, bo jakoś nieciekawi mnie cała reszta...

  OdpowiedzUsuń
 6. Serduszko: Część z tych seriali się pokończyła, a części czekam na następne sezony. Uwielbiam kryminały, bo to te filmy nnajczęściej maja nieprzewidywalna fabułę

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też kocham kości. A drużyna A to był najlepszy serial mojej młodości :)

  OdpowiedzUsuń